B82791G2401N001
B82791G2401N001
B82791G2401N001
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82791G2401N001
  • Description
    CMC 15MH 400MA 2LN TH
  • Delivery Services
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 400mA DCR 1.35Ohm (Typ)
Quick Inquiry
B82791G2401N001
Series B82791
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 15 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 400mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.35Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC 80V
Voltage Rating - AC 42V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)