B82791G2701N001
B82791G2701N001
B82791G2701N001
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82791G2701N001
  • Description
    CMC 4.7MH 700MA 2LN TH
  • Delivery Services
4.7 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 440mOhm (Typ)
Quick Inquiry
B82791G2701N001
Series B82791
Packaging Bulk
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 4.7 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 700mA
DC Resistance (DCR) (Max) 440mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC 80V
Voltage Rating - AC 42V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)