CCHD-575-25-22.5792
CCHD-575-25-22.5792
CCHD-575-25-22.5792
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CCHD-575-25-22.5792
  • Description
    XTAL OSC XO 22.5792MHZ HCMOS SMD
  • Delivery Services
22.5792 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CCHD-575-25-22.5792
Series CCHD-575
Packaging Strip
Type XO (Standard)
Frequency 22.5792 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)