CCHD-950-25-70.000
CCHD-950-25-70.000
CCHD-950-25-70.000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CCHD-950-25-70.000
  • Description
    XTAL OSC XO 70.0000MHZ HCMOS SMD
  • Delivery Services
70 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CCHD-950-25-70.000
Type XO (Standard)
Frequency 70 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)