CCHD-950-20-104.000
CCHD-950-20-104.000
CCHD-950-20-104.000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CCHD-950-20-104.000
  • Manufacturer
    Crystek Corporation
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CCHD-950-20-104.000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Crystek Corporation
Series CCHD-950
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)