CCHD-575-50-125.000
CCHD-575-50-125.000
CCHD-575-50-125.000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CCHD-575-50-125.000
  • Description
    XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
  • Delivery Services
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CCHD-575-50-125.000
Type XO (Standard)
Frequency 125 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)