CDCH8D38/ANP-120KC
CDCH8D38/ANP-120KC
CDCH8D38/ANP-120KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDCH8D38/ANP-120KC
  • Description
    FIXED IND 12UH 1.48A 87.5MOHM SM
  • Delivery Services
12 µH Unshielded Inductor 1.48 A 87.5mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDCH8D38/ANP-120KC
Material - Core -
Inductance 12 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.48 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 87.5mOhm Max
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)