CDCH8D38/ANP-560KC
CDCH8D38/ANP-560KC
CDCH8D38/ANP-560KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDCH8D38/ANP-560KC
  • Description
    FIXED IND 56UH 610MA 426.3 MOHM
  • Delivery Services
56 µH Unshielded Inductor 610 mA 426.3mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDCH8D38/ANP-560KC
Material - Core -
Inductance 56 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 610 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 426.3mOhm Max
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)