CDCH8D38/ANP-330KC
CDCH8D38/ANP-330KC
CDCH8D38/ANP-330KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDCH8D38/ANP-330KC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 33UH 840MA 238.8 MOHM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
33 µH Unshielded Inductor 840 mA 238.8mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDCH8D38/ANP-330KC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDCH8D38/ANP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 33 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 840 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 238.8mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)