CDCH8D38/ANP-180KC
CDCH8D38/ANP-180KC
CDCH8D38/ANP-180KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDCH8D38/ANP-180KC
  • Description
    FIXED IND 18UH 1.07A 143.8 MOHM
  • Delivery Services
18 µH Unshielded Inductor 1.07 A 143.8mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDCH8D38/ANP-180KC
Material - Core -
Inductance 18 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.07 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 143.8mOhm Max
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)