CM1011-104
CM1011-104
CM1011-104
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CM1011-104
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    CMC 100UH 12A 2LN TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Delivery Services
100 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 12A DCR 4mOhm
Quick Inquiry
CM1011-104
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer Delevan
Series CM1011
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Filter Type -
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 100 µH @ 1 kHz
Current Rating (Max) 12A
DC Resistance (DCR) (Max) 4mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Height (Max) 0.731" (18.56mm)