CM1011-754
CM1011-754
CM1011-754
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CM1011-754
  • Description
    CMC 750UH 6.7A 2LN TH
  • Delivery Services
750 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 6.7A DCR 13mOhm
Quick Inquiry
CM1011-754
Manufacturer Delevan
Series CM1011
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Filter Type -
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 750 µH @ 1 kHz
Current Rating (Max) 6.7A
DC Resistance (DCR) (Max) 13mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Height (Max) 0.731" (18.56mm)