CSAB1265A-3R3M
Request for Quotation
CSAB1265A-3R3M
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
3.3 µH Shielded Molded Inductor 18.5 A 5.8mOhm Max 2-SMD Low DCR, Low Loss
CSAB1265A-3R3M
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 3.3 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 18.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 26A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 5.8mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.504" L x 0.543" W (12.80mm x 13.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.248" (6.30mm) |