CVXO-016TX-50-34.368
CVXO-016TX-50-34.368
CVXO-016TX-50-34.368
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CVXO-016TX-50-34.368
  • Description
    XTAL OSC VCXO 34.3680MHZ HCM TTL
  • Delivery Services
34.368 MHz VCXO HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CVXO-016TX-50-34.368
Manufacturer Crystek Corporation
Series CVXO-016T
Type VCXO
Frequency 34.368 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, TTL
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)