CVXO-018TX-50-24.576
CVXO-018TX-50-24.576
CVXO-018TX-50-24.576
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CVXO-018TX-50-24.576
  • Description
    XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ HCMOS
  • Delivery Services
24.576 MHz VCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CVXO-018TX-50-24.576
Type VCXO
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)