CVXO-018TX-50-32
CVXO-018TX-50-32
CVXO-018TX-50-32
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CVXO-018TX-50-32
  • Description
    COAX CBL SMA TO SMA
  • Delivery Services
32 MHz VCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CVXO-018TX-50-32
Type VCXO
Frequency 32 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CVXO-018TX-50-32.768 CVXO-018TX-50-34.56 CVXO-018TX-50-35.328 CVXO-018TX-50-38.88
Part Number CVXO-018TX-50-32.768 CVXO-018TX-50-34.56 CVXO-018TX-50-35.328 CVXO-018TX-50-38.88
Manufacturer Crystek Corporation Crystek Corporation Crystek Corporation Crystek Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ HCMOS XTAL OSC VCXO 34.5600MHZ HCMOS XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCMOS XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ HCMOS