Part Number
CVXO-018TX-50-32
Manufacturer
Crystek CorporationDescription
COAX CBL SMA TO SMA
Datasheet
DatasheetPackage
6-SMD, No Lead
In Stock
34,381 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

CVXO-018TX-50-32
lmages are for reference only.CVXO-018TX-50-32
COAX CBL SMA TO SMA
Datasheet6-SMD, No Lead
34,381 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

32 MHz VCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
CVXO-018TX-50-32

| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | Crystek Corporation |
| Series | CVXO-018T |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | VCXO |
| Frequency | 32 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 40mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | CVXO-018TX-50-32.768 | CVXO-018TX-50-34.56 | CVXO-018TX-50-35.328 | CVXO-018TX-50-38.88 |
| Manufacturer | Crystek Corporation | Crystek Corporation | Crystek Corporation | Crystek Corporation |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ HCMOS | XTAL OSC VCXO 34.5600MHZ HCMOS | XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCMOS | XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ HCMOS |
| Series | Crystek Corporation | Crystek Corporation | Crystek Corporation | Crystek Corporation |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |