DEA102450BT-1278A2
DEA102450BT-1278A2
DEA102450BT-1278A2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA102450BT-1278A2
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0402
  • Delivery Services
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 2.36dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA102450BT-1278A2
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth -
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 2.36dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.016" (0.40mm)