DEA105425BT-1293A1
DEA105425BT-1293A1
DEA105425BT-1293A1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA105425BT-1293A1
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 5.425GHZ 0402
  • Delivery Services
5.425GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.73dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA105425BT-1293A1
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 5.425GHz Center
Bandwidth -
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.73dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.018" (0.45mm)