DEA251002LT-5048A1
DEA251002LT-5048A1
DEA251002LT-5048A1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA251002LT-5048A1
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    RF FILTER LOW PASS 1002MHZ 1008
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
1002MHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 997MHz Bandwidth 2.4dB 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA251002LT-5048A1
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer TDK Corporation
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 1002MHz (Cutoff)
Bandwidth 997MHz
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 2.4dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)