DEA252450BT-2080B2
DEA252450BT-2080B2
DEA252450BT-2080B2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA252450BT-2080B2
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
  • Package
    1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA252450BT-2080B2
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth -
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)