DEA253750BT-2258A1
DEA253750BT-2258A1
DEA253750BT-2258A1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA253750BT-2258A1
  • Description
    COMMUNICATION DEVICES
  • Package
    1008 (2520 Metric), 9 PC Pad
  • Delivery Services
3.75GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 900MHz Bandwidth 1008 (2520 Metric), 9 PC Pad
Quick Inquiry
DEA253750BT-2258A1
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 3.75GHz Center
Bandwidth 900MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 9 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.026" (0.65mm)