DEA252593BT-2074A3
DEA252593BT-2074A3
DEA252593BT-2074A3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA252593BT-2074A3
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 2.593GHZ 1008
  • Package
    1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
2.593GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 194MHz Bandwidth 1.7dB 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA252593BT-2074A3
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.593GHz Center
Bandwidth 194MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 0.2dB
Insertion Loss 1.7dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)