DKA202B5
DKA202B5
DKA202B5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DKA202B5
  • Description
    THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35
Quick Inquiry
DKA202B5
Series DKA202
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Resistance Tolerance ±5%
B Value Tolerance ±1%
B25/85 3540K
Operating Temperature -40°C ~ 250°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.06" (27.00mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute DKA202B3 DKA202B3 DKA202B5 DKA202N10
Part Number DKA202B3 DKA202B3 DKA202B5 DKA202N10
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35