DKA202N3
DKA202N3
DKA202N3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DKA202N3
  • Description
    THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35
Quick Inquiry
DKA202N3
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Resistance Tolerance ±3%
B Value Tolerance ±1%
B25/85 3540K
Operating Temperature -40°C ~ 250°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.06" (27.00mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute DKA202N10 DKA202N10 DKA202N3 DKA202N5
Part Number DKA202N10 DKA202N10 DKA202N3 DKA202N5
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35