DKA202N5
DKA202N5
DKA202N5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DKA202N5
  • Description
    THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35
Quick Inquiry
DKA202N5
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Resistance Tolerance ±5%
B Value Tolerance ±1%
B25/85 3540K
Operating Temperature -40°C ~ 250°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.06" (27.00mm)
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35 THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35