ENI58IL-S10CA5-2500UD1-RAA
ENI58IL-S10CA5-2500UD1-RAA
ENI58IL-S10CA5-2500UD1-RAA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2500UD1-RAA
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2500 Voltage User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2500UD1-RAA
Encoder Type Incremental
Output Type Voltage
Pulses per Revolution 2500
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End