ENI58IL-S10CA5-2500UD2-AAB
ENI58IL-S10CA5-2500UD2-AAB
ENI58IL-S10CA5-2500UD2-AAB
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2500UD2-AAB
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2500 RS-422 User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2500UD2-AAB
Encoder Type Incremental
Output Type RS-422
Pulses per Revolution 2500
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End