ENI58IL-S10CA5-2000UD2-AC1
ENI58IL-S10CA5-2000UD2-AC1
ENI58IL-S10CA5-2000UD2-AC1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2000UD2-AC1
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2000 RS-422 User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2000UD2-AC1
Encoder Type Incremental
Output Type RS-422
Pulses per Revolution 2000
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End