ENI58IL-S10CA5-2000UD1-AAA
ENI58IL-S10CA5-2000UD1-AAA
ENI58IL-S10CA5-2000UD1-AAA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2000UD1-AAA
  • Manufacturer
    Pepperl+Fuchs, Inc.
  • Description
    INCREMENTAL ROTARY ENCODER(NON-S
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2000 Voltage User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2000UD1-AAA
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Encoders -
Manufacturer Pepperl+Fuchs, Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status
Encoder Type Incremental
Output Type Voltage
Pulses per Revolution 2000
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End