IS61DDB22M36A-300B4LI
IS61DDB22M36A-300B4LI
IS61DDB22M36A-300B4LI
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IS61DDB22M36A-300B4LI
  • Description
    IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, DDR II Memory IC 72Mbit Parallel 300 MHz 165-LFBGA (13x15)
Quick Inquiry
IS61DDB22M36A-300B4LI
Technology SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size 72Mbit
Memory Organization 2M x 36
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)