IS61DDB41M36-250M3
IS61DDB41M36-250M3
IS61DDB41M36-250M3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IS61DDB41M36-250M3
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, DDR II Memory IC 36Mbit Parallel 250 MHz 5.85 ns 165-LFBGA (15x17)
Quick Inquiry
IS61DDB41M36-250M3
Memory Size 36Mbit
Memory Organization 1M x 36
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)