IS61DDPB22M36A-400M3L
IS61DDPB22M36A-400M3L
IS61DDPB22M36A-400M3L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IS61DDPB22M36A-400M3L
  • Description
    IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, DDR IIP Memory IC 72Mbit Parallel 400 MHz 165-LFBGA (15x17)
Quick Inquiry
IS61DDPB22M36A-400M3L
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, DDR IIP
Memory Size 72Mbit
Memory Organization 2M x 36
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)