IS61DDB42M18A-250M3L
IS61DDB42M18A-250M3L
IS61DDB42M18A-250M3L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IS61DDB42M18A-250M3L
  • Manufacturer
    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • Description
    IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    165-LBGA
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, DDR II Memory IC 36Mbit Parallel 250 MHz 8.4 ns 165-LFBGA (15x17)
Quick Inquiry
IS61DDB42M18A-250M3L
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Memory - Memory
Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Series -
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size 36Mbit
Memory Organization 2M x 18
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)