KO DELLS1.22-LGLH-34-0-2-R18-XX
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Description
    LED ORANGE CLEAR 2SMD
  • Delivery Services
Orange 603nm LED Indication - Discrete 1.8V 2-SMD, Flat Leads
Quick Inquiry
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 13.1mcd
Lens Style Oval with Flat Top
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V
Current - Test 2mA
Package / Case 2-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package 2-SMD
Size / Dimension 1.40mm L x 1.30mm W
Height (Max) 0.70mm