KO DELMS1.22-SGTH-24-E6L6-20-S
KO DELMS1.22-SGTH-24-E6L6-20-S
KO DELMS1.22-SGTH-24-E6L6-20-S
lmages are for reference only.
  • Part Number
    KO DELMS1.22-SGTH-24-E6L6-20-S
  • Delivery Services
Orange 606nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, Flat Leads
Quick Inquiry
KO DELMS1.22-SGTH-24-E6L6-20-S
Series TOPLED® E1608
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 285mcd
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Current - Test 20mA
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 1.40mm L x 0.80mm W
Height (Max) 0.70mm