KO DELMS1.22-SGTG-34-E6L6-20-R18-Z-PRE
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Delivery Services
Orange 606nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, Flat Leads
Quick Inquiry
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 255mcd
Lens Style Oval with Flat Top
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Current - Test 20mA
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 1.40mm L x 1.30mm W
Height (Max) 0.70mm