LW Y87C-T1U1-56L-0-20-R18-Z-XX
LW Y87C-T1U1-56L-0-20-R18-Z-XX
LW Y87C-T1U1-56L-0-20-R18-Z-XX
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LW Y87C-T1U1-56L-0-20-R18-Z-XX
  • Delivery Services
White LED Indication - Discrete 3.2V 2-SMD, Flat Leads
Quick Inquiry
LW Y87C-T1U1-56L-0-20-R18-Z-XX
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.70mm x 0.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Current - Test 20mA
Supplier Device Package 2-SMD
Size / Dimension 2.20mm L x 1.00mm W
Height (Max) 1.30mm