M80-5C12005B1
M80-5C12005B1
M80-5C12005B1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M80-5C12005B1
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    CONN HEADER 20POS CRIMP 24-28AWG
  • Delivery Services
20 Position Rectangular Header Connector Crimp Gold 24-28 AWG
Quick Inquiry
M80-5C12005B1
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer Harwin Inc.
Series Datamate S-Tek
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Header
Contact Type Male Pin
Number of Positions 20
Pitch 0.079" (2.00mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.079" (2.00mm)