M80-5C12005MU
M80-5C12005MU
M80-5C12005MU
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M80-5C12005MU
  • Description
    CONN PLUG PNL MNT 24-28AWG 20POS
  • Delivery Services
20 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 24-28 AWG
Quick Inquiry
M80-5C12005MU
Manufacturer Harwin Inc.
Series Datamate J-Tek
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 20
Pitch 0.079" (2.00mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.079" (2.00mm)