MGM3JB3M30
MGM3JB3M30
MGM3JB3M30
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MGM3JB3M30
  • Description
    RES 3.3M OHM 5% 3W AXIAL
  • Delivery Services
3.3 MOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Quick Inquiry
MGM3JB3M30
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 3.3 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)