MGM3JB680K
MGM3JB680K
MGM3JB680K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MGM3JB680K
  • Description
    RES 680K OHM 5% 3W AXIAL
  • Delivery Services
680 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Quick Inquiry
MGM3JB680K
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 680 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)