PTN15-E100NB20
Manufacturer
Same SkyDescription
TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN TOP
Request for Quotation
PTN15-E100NB20
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
100 kOhms 0.2W, 1/5W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
PTN15-E100NB20
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 100 kOhms |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Tolerance | ±20% |
| Termination Style | PC Pins |
| Size / Dimension | Round - 0.591" Dia (15.00mm) |