RSMF2JB220K
RSMF2JB220K
RSMF2JB220K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSMF2JB220K
  • Description
    RES 220K OHM 5% 2W AXIAL
  • Delivery Services
220 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Quick Inquiry
RSMF2JB220K
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 220 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)