UCZ1V101MCQAMQGS
UCZ1V101MCQAMQGS
UCZ1V101MCQAMQGS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    UCZ1V101MCQAMQGS
  • Manufacturer
    Nichicon
  • Description
    CAPACITOR
  • Delivery Services
Aluminum Electrolytic Capacitors
Quick Inquiry
UCZ1V101MCQAMQGS
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors -
Manufacturer Nichicon
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Capacitance -
Tolerance -
Voltage - Rated -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -
Polarization -
Ratings -
Applications -
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency -
Lead Spacing -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Mounting Type -
Package / Case -
Base Product Number -
Impedance -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD CAP ALUM 35V POLAR