V0603MHS12NH
V0603MHS12NH
V0603MHS12NH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    V0603MHS12NH
  • Description
    VARISTOR 55V 0603
Quick Inquiry
V0603MHS12NH
Series MHS
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 12 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)