V0603MHS22NH
V0603MHS22NH
V0603MHS22NH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    V0603MHS22NH
  • Description
    VARISTOR 30V 0603
Quick Inquiry
V0603MHS22NH
Series MHS
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts 6.5 V
Maximum DC Volts 9 V
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 22 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)