VYB10W-Q24-D5
VYB10W-Q24-D5
VYB10W-Q24-D5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VYB10W-Q24-D5
  • Description
    DC DC CONVERTER +/-5V 10W
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 1A, 1A 9V - 36V Input
Quick Inquiry
VYB10W-Q24-D5
Manufacturer CUI Inc.
Series VYB10W (10W)
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1A, 1A
Power (Watts) 10 W
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 80%
Package / Case 6-DIP Module
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.2mm)
Base Product Number -
Voltage - Isolation 1.5 kV