WD2F100WB5AR400
WD2F100WB5AR400
WD2F100WB5AR400
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WD2F100WB5AR400
  • Description
    CONN RCPT 100POS SMD GOLD
  • Delivery Services
104 (100 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Quick Inquiry
WD2F100WB5AR400
Series WD2
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 104 (100 + 4 Power)
Pitch 0.020" (0.50mm)