WD2F144WB4R400
WD2F144WB4R400
WD2F144WB4R400
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WD2F144WB4R400
  • Description
    CONN RCPT 144POS SMD GOLD
  • Delivery Services
148 (144 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Quick Inquiry
WD2F144WB4R400
Series WD2
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 148 (144 + 4 Power)
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mated Stacking Heights 14mm
Height Above Board 0.303" (7.70mm)