XF16M00000S418
XF16M00000S418
XF16M00000S418
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XF16M00000S418
  • Description
    CRYSTAL 16MHZ 50ppm, 18pF 4 Pads
  • Delivery Services
16 MHz ±50ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XF16M00000S418
RoHS Status RoHS Compliant
Type -
Frequency 16 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Description CRYSTAL 16MHZ 10ppm, 10pF 4 Pads CRYSTAL 16MHZ 10ppm, 10pF 4 Pads CRYSTAL 16MHZ 10ppm, 12pF 4 Pads CRYSTAL 16MHZ 10ppm, 12pF 4 Pads